Čo všetko treba priniesť deťom do MŠ:

- prezúvky (pevné, aby sa nevyzúvali a dieťa v nich malo pevnú nožičku)
- uteráčik s uškom na zavesenie
- podbradníček (iba malé deti, po zvážení rodičov)
- plienky a vlhčené utierky (iba plienkové deti)
- hrebeň (dievčatá), zubná kefka (predškoláci)
- pohár na čaj (keramický s uškom)
- prádlo na spanie (vankúš, prikrývka, plachta, návliečka)
- pyžamko
- ofotený zdravotný preukaz (kartičku poistenca) a meno lekára dieťaťa

Všetko prosíme podpíšte nestierateľnou fixkou alebo výšivkou.

Okrem toho do triedy prieniesť 2x do roka (polročne):
- toaletný papier
- servítky
- hygienické vreckovky
- tekuté mydlo
- detský alebo ovocný čaj

Priebežne podĺa možností sezónne ovocie (jablká, hrušky, slivky...). Pretože učíme deti "maškrtiť" ovocie miesto cukríkov a verte alebo nie, deťom to ovocie naozaj chutí.
__________________________________________________________________________________________________________________________

Výmena prádla:

- posteľné prádlo sa dáva domov na vypratie a vyvetranie komplet celé, teda vankúš, prikrývka, plachta, návliečky aj pyžamko.

O dátume výmeny prádla v jednotlivých triedach rozhoduje vedenie školy, rodičom sa toto oznámi na triednych nástenkách.

V prípade potreby (pomočené prádlo) sa dáva prádlo domov samozrejme hneď v ten deň.

- uteráčky a podbradníčky sa vymieňajú podľa potreby, minimálne 1x do týždna, zvyčajne v piatok.