Čo všetko treba priniesť deťom do MŠ:

- prezúvky (pevné, aby sa nevyzúvali a dieťa v nich malo pevnú nožičku)

- uteráčik s uškom na zavesenie

- podbradníček (iba malé deti, po zvážení rodičov)

- hrebeň (dievčatá), zubná kefka a pasta (predškoláci)

- prádlo na spanie (vankúš, prikrývka, plachta, návliečky)

- pyžamko

- fľašu s vodou na pitie počas dňa

- ofotený zdravotný preukaz (kartičku poistenca) a meno lekára dieťaťa

- ďalšie veci podľa inštrukcií triednych učiteliek

Všetko prosíme podpíšte nestierateľnou fixkou alebo výšivkou.

Okrem toho do triedy prieniesť 2x do roka (polročne), ale nenoste v prvý týždeň, až po inštrukcií učiteliek:

- toaletný papier

- servítky

- hygienické vreckovky

- tekuté mydlo

Výmena prádla:

- posteľné prádlo sa dáva domov na vypratie a vyvetranie komplet celé, teda vankúš, prikrývka, plachta, návliečky aj pyžamko. O dátume výmeny prádla v jednotlivých triedach rozhoduje vedenie školy, rodičom sa toto oznámi na triednych nástenkách. V prípade potreby (pomočené prádlo) sa dáva prádlo domov samozrejme hneď v ten deň.

- uteráčky a podbradníčky sa vymieňajú podľa potreby, minimálne 1x do týždna, zvyčajne v piatok.

Choré dieťa do kolektívu nepatrí.

V žiadnom prípade nedávajte do kolektívu dieťa, u ktorého ste večer namerali čo i len zvýšenú teplotu. A to ani vtedy, ak ráno teplotu nemá. Popoludní, či večer ju môže mať znovu. Taktiež má ostať doma, keď predošlý deň malo viac ako dve riedke stolice, či zvracalo. Býva to takmer vždy predzvesť ochorenia a vtedy je dieťa najviac infekčné. Chápeme, že to niekedy nieje také jednoduché, ale prosíme vás, aj v záujme vášho dieťaťa

Nenoste nám dieťa, ktoré má teplotu, kašle, je zahlienené, má hnačku alebo iné zdravotné problémy.

Ochránime od choroby deti, ktoré sú momentálne zdravé a samozrejme tým spoločne predídeme zvýšenej chorobnosti našich detí

Ak dieťa prejavuje známky choroby, má učiteľka v záujme predchádzania šírenia choroby oprávnenie podozrivé dieťa do kolektívu neprevziať. V prípade, že spozoruje učiteľka u dieťaťa známky choroby počas pobytu v MŠ upozorní na to rodiča pri odovzdávaní dieťaťa, v naliehavých prípadoch okamžite telefonicky. Rodič je povinný, čo najskôr si pre svoje dieťa prísť a do materskej školy ho znovu priniesť až keď je úplne vyliečené.

Žiadame Vás, aby ste toto nariadenie rešpektovali a dodržiavali.

Ďakujeme.