Všetkým nám záleží na tom, aby boli naše deti zdravé. Samozrejme sa o to snažíme aj my v našej materskej škole. Ak príde choré dieťa do kolektívu, jednak to zbytočne zaťažuje detský organizmus, znižuje jeho imunitu, ale tiež môže nakaziť svojou chorobou aj iné, momentálne zdravé deti a pričiniť sa tak o šírenie tejto choroby ďalej.

UPOZORNENIE PRE RODIČOV

Choré dieťa do kolektívu nepatrí.

V žiadnom prípade nedávajte do kolektívu dieťa, u ktorého ste večer namerali čo i len zvýšenú teplotu. A to ani vtedy, ak ráno teplotu nemá. Popoludní, či večer ju môže mať znovu. Taktiež má ostať doma, keď predošlý deň malo viac ako dve riedke stolice, či zvracalo. Býva to takmer vždy predzvesť ochorenia a vtedy je dieťa najviac infekčné.

___________________________________________________________________________________________________________________________
Chápeme, že to niekedy nieje také jednoduché, ale prosíme vás, aj v záujme vášho dieťaťa

Nenoste nám dieťa, ktoré má teplotu, kašle, je zahlienené, má hnačku alebo iné zdravotné problémy.

Ochránime od choroby deti, ktoré sú momentálne zdravé a samozrejme tým spoločne predídeme zvýšenej chorobnosti našich detí

Ak dieťa prejavuje známky choroby, má učiteľka v záujme predchádzania šírenia choroby oprávnenie podozrivé dieťa do kolektívu neprevziať. V prípade, že spozoruje učiteľka u dieťaťa známky choroby počas pobytu v MŠ upozorní na to rodiča pri odovzdávaní dieťaťa, v naliehavých prípadoch okamžite telefonicky. Rodič je povinný, čo najskôr si pre svoje dieťa prísť a do materskej školy ho znovu priniesť až keď je úplne vyliečené.

Žiadame Vás, aby ste toto nariadenie rešpektovali a dodržiavali.

Ďakujeme.